Grawerowanie piór i długopisów

Długopis lub pióro z grawerem możemy Ci zrobić laserem

Laserowe grawerowanie długopisów i piór

Przybory piśmiennicze towarzyszą ludziom już od bardzo dawna i są tak popularnymi przyrządami, że często nie zwracamy na nie uwagi. A szkoda, ponieważ eleganckie pióro lub wygodny długopis to nie tylko przyrząd do pisania. To także ciekawy przedmiot pomagający ludziom w kontaktach, zatem może służyć za wspaniały prezent, pamiątkę, upominek czy też gadżet firmowy. Wszystko zależy od treści grawerunku, który na nim wykonamy, a możemy grawerować prawie każdy rodzaj długopisów, piór wiecznych i kulkowych, ołówków drewnianych i automatycznych, pisaków a nawet kredek. Jednak ze względu na swoje walory estetyczne jako prezenty najczęściej grawerujemy eleganckie długopisy lub pióra wieczne. Natomiast jako gadżety firmowe najlepiej sprawdzają się długopisy z anodowanego aluminium, na których grawerujemy logo danej firmy i ewentualnie dane kontaktowe.

Grawerowanie długopisów i piór laserem w Krakowie
Laserowe grawerowanie na długopisach i piórach w Krakowie (Nowa Huta)

Jakie długopisy nadają się do grawerowania?

Możliwość grawerowania zależy przede wszystkim od materiału, z jakiego dane pióro lub długopis są wykonane. I tak możemy grawerować wszystkie przybory piśmiennicze wykonane z metali (aluminium, stal, srebro, złoto, stopy, itp.). Jeśli metal jest powlekany (aluminium anodowane) lub lakierowany to także możemy taki długopis grawerować, choć czasami lakier może się delikatnie przypalać. Jednak tego typu lakiery są bardzo rzadko spotykane i głównie w tanich, chińskich produktach. Markowe pióra i długopisy (Parker, Pilot, Waterman, Sheaffer, Duke, itp.) nie mają tego problemu.

W przypadku długopisów z tworzyw sztucznych wszystko zależy od konkretnego rodzaju tworzywa. Na przykład ABS, PP (polipropylen), PA (poliamid) oraz PC (poliwęglan) dają się grawerować podczas gdy inne zazwyczaj nie. Na szczęście długopisy plastikowe rzadko daje się na prezent, gdyż są to najczęściej produkty niższej klasy.

Co można wygrawerować na długopisie lub piórze?

Teoretycznie wszystko, choć oczywiście zależy to także od konkretnego długopisu, dostępnej powierzchni, rodzaju  materiału, no i  może przede wszystkim gustu osoby obdarowywanej. Od strony technicznej możemy grawerować tekst, grafikę (wektorową, jednokolorową), a nawet zdjęcia, choć te nie zawsze dobrze wychodzą.  Muszą mieć wysoki kontrast i jednolite, najlepiej białe tło. W przypadku tekstu laser pozwala na wykonanie nawet bardzo małych liter (tak małych, że trzeba je czytać z lupą) ale nie zawsze dobrze to wygląda. Dlatego zazwyczaj lepiej wygrawerować mniej ale nieco większą czcionką. Laser nie ma możliwości grawerowania po obwodzie długopisu, dlatego napis lub logo możemy zrobić z jednej lub dwóch stron ale nie na całej powierzchni tego przedmiotu. Zazwyczaj dla typowych piór i długopisów szerokość grawerunku wynosi około 6-8 mm.

Pióro wieczne z laserowym grawerem

Jakie terminy?

 

  • Standard: 3-5 dni roboczych
  • Ekspres (na drugi dzień): +50%
  • Na poczekaniu (do 40 min.): +100%

Ile to kosztuje?

 

  • tekst / grafika: 55 zł brutto
  • znakowanie dwustronne: +40%

Jak przygotować plik?

Plik projektu do wycięcia lub wygrawerowania laserem musi być odpowiednio przygotowany.