Cennik cięcia, grawerowania i znakowania laserem

Sprawdź ile zapłacisz za cięcie, grawerowanie lub znakowanie laserowe. Cennik detaliczny naszych usług.

Obróbka laserowa różnych materiałów to skomplikowany proces, na który składają się różne techniki. Dlatego bardzo trudno jest wszystko zebrać w jednym cenniku, choćby z uwagi na fakt, że laser oferuje aż trzy podstawowe procesy: cięcie, grawerowanie oraz znakowanie. W dodatku każdy z tych procesów może być wykonany na różnych maszynach i z różnymi efektami. Każdy materiał ma swoją specyfikę i wymaga innego podejścia, innej maszyny lub innej techniki. Na przykład ploter laserowy CO2 nadaje się do cięcia i grawerowania materiałów organicznych (drewno, papier, skóra, niektóre tworzywa, itp.) ale nie jest w stanie ciąć lub grawerować metali. Za to znakowarka laserowa do metali poradzi sobie z niektórymi tworzywami ale nie jest w stanie grawerować materiałów organicznych. Takich przykładów jest więcej. Dlatego aby to wszystko jakoś usystematyzować i ułatwić Państwu szybkie znalezienie jednej z najważniejszych informacji – czyli ceny – podzieliliśmy cennik na 3 sekcje zgodne z powyższymi procesami. Każda sekcja szczegółowo opisuje dostępne procesy, materiały oraz koszt usług. Menu poniżej pozwoli na szybkie przejście do interesującej Państwa sekcji.

Ceny grawerowania/znakowania przedmiotów wartościowych takich jak zegarki, zapalniczki, długopisy czy biżuteria znajdą Państwo w odpowiedniej kategorii zakładki „Na prezent” w menu powyżej.

Wszystkie ceny są cenami NETTO, do których należy doliczyć 23% podatku VAT!

Cięcie ploterem laserowym materiałów organicznych

Stała, uniwersalna cena za cięcie laserem niestety nie istnieje ze względu na zmienne parametry pracy lasera dla rożnych materiałów oraz ich grubości. Pociąga to za sobą różne czasy obróbki różnych materiałów. Dlatego podajemy cenę za minutę cięcia, a szczegółowe wyceny mogą Państwo uzyskać w kalkulatorze poniżej lub po przesłaniu do nas pliku projektu oraz podaniu rodzaju materiału. Ze względu na dużą różnorodność materiałów, które możemy ciąć laserem nie jesteśmy w stanie zaopatrzyć się we wszystkie ich rodzaje i wariacje. Zatem nie wszystkie materiały mamy przetestowane i zapisane w naszej bazie ustawień. Dlatego w przypadku nietypowych materiałów do prawidłowego ustawienia parametrów pracy lasera wymagamy dostarczenia jednej, małej próbki materiału, która może ulec zniszczeniu.

Cięcie drewna (sklejka, HDF, MDF, lite, itp.), tworzyw sztucznych (PMMA, ABS, PE, PP, HIPS, teflon, itp.), skóry, papieru (karton, tektura, birmata, itp.) oraz laminatów grawerskich (tabliczki, oznaczenia, opisy, itp.).

Rodzaj usługi Cena netto
Opis
Cięcie laserem standard 3,3 zł / minutę Szczegółowa wycena po przesłaniu projektu lub w kalkulatorze poniżej.
Przygotowanie lasera do zadania 15 zł Jednorazowy koszt przygotowania maszyny do danego zadania
Ustawienie parametrów lasera/próbka 20 zł Wykonanie próbki z ustawieniem parametrów lasera w przypadku nieznanych materiałów powierzonych. Wymagana próbka materiału przeznaczona do zniszczenia.
Tabliczki z laminatów grawerskich Pobierz cennik Kliknij aby pobrać cennik tabliczek w formacie PDF

Maksymalny rozmiar obrabianego przedmiotu to 610 x 305 mm jednak większość dostępnych u nas formatek ma wymiar 600 x 300 mm. Maksymalna wysokość to 15 cm. Maksymalna grubość ciętego materiału to 6-8 mm dla drewna, papieru, skóry, itp. oraz 10 mm dla PMMA. Przy zamówieniach na większe ilości wyceny indywidualne. Sprawdź szczegółowe opisy możliwości.

Kalkulator ceny cięcia laserowego

Poniżej znajduje się kalkulator, w którym samodzielnie można wycenić koszt cięcia różnych materiałów na podstawie długości linii cięcia. Długość tą można zmierzyć, policzyć (zazwyczaj ze wzoru na obwód danej figury) lub wykorzystać to makro do programu Corel Draw. Niektóre programy graficzne podają długość krzywych. Maksymalny rozmiar materiału do cięcia to 600 x 300 mm.

Tniemy również materiały powierzone i w takim przypadku wystarczy zaznaczyć pole „Posiadam własny materiał „. Ponadto nie posiadamy wszystkich materiałów, jakie można ciąć laserem. W przypadku wyboru takiego materiału pokaże się odpowiedni komunikat i pole zostanie zaznaczone automatycznie.

Musisz wybrać rodzaj materiału.
mm

UWAGA! Kalkulator dolicza do każdej wyceny jednorazowy koszt przygotowania maszyny do zadania w wysokości 15 zł netto. Finalne ceny mogą się nieznacznie różnić ze względu na różnice w prędkości cięcia w zależności od kształtu.

Grawerowanie laserem materiałów organicznych

Cena grawerowania laserowego zależy w dużym stopniu od rodzaju obrabianego materiału, grawerowanej grafiki oraz od oczekiwanych efektów. Minuta pracy lasera podczas grawerowania to 2 zł. W tym czasie w większości standardowych materiałów laser będzie w stanie wygrawerować powierzchnię mniej więcej 2-5 cm2.  Jest to jednak wartość mocno przybliżona. Dlatego w każdym wypadku wykonujemy indywidualną wycenę zależną od parametrów oraz zamawianej ilości opartą na czasie pracy maszyny. W przypadku materiałów powierzonych, których nie mamy w swojej bazie, do prawidłowego ustawienia parametrów pracy lasera wymagamy dostarczenia jednej próbki materiału o powierzchni co najmniej 10 cm², która może ulec zniszczeniu.

grawerowanie drewna (sklejka, HDF, MDF, lite, itp.), tworzyw sztucznych (PMMA, pleksi, ABS, PE, PP, HIPS, itp.), skóry, papieru (karton, tektura, birmata, itp.), laminatów grawerskich (tabliczki, oznaczenia, opisy, itp.), szkła, kamienia oraz ceramiki.

Rodzaj usługi Cena netto
Opis
Grawerowanie laserem standard 3,3 zł / minutę Materiały płaskie. Szczegółowa wycena po przesłaniu projektu.
Grawerowanie laserem z przystawką obrotową 4,5 zł / minutę Materiały okrągłe (szklanki, butelki, rury, itp.). Szczegółowa wycena po przesłaniu projektu.
Znakowanie metali preparatem CerMark™ 7 zł / minutę Grawer na metalach laserem CO2 nie jest możliwy ale za pomocą specjalnego preparatu ceramicznego możemy trwale znakować metale w kolorze czarnym lub ciemno-szarym. Szczegóły
Przygotowanie lasera do zadania 15 zł Jednorazowy koszt przygotowania maszyny do danego zadania
Ustawienie parametrów lasera/próbka 20 zł Wykonanie próbki z ustawieniem parametrów lasera w przypadku nieznanych materiałów powierzonych. Wymagana próbka materiału przeznaczona do zniszczenia.
Personalizacja treści 1,5 zł Za sztukę. Dotyczy innej treści na każdym elemencie (numery seryjne, zmiana imion, kolejna numeracja, inne logo, itp.).
Pakowanie/rozpakowanie 0,20 zł Cena za sztukę za każdy rodzaj opakowania (np: folia plus pudełko = +40 gr/szt.)
Tabliczki z laminatów grawerskich Pobierz cennik Kliknij aby pobrać cennik tabliczek w formacie PDF
Pieczątki Pobierz cennik Kliknij aby pobrać cennik pieczątek w formacie PDF

Maksymalny rozmiar obrabianego przedmiotu to 610 x 305 mm. Maksymalna wysokość to 15 cm. Przy zamówieniach na większe ilości wyceny indywidualne. Sprawdź szczegółowe opisy możliwości.

Znakowanie/grawerowanie metali i tworzyw

Pole robocze znakowarki to 120 x 120 mm. Ze względu na otwarty stół istnieje możliwość znakowania większych przedmiotów oraz wykonania większego grawerunku na kilka przebiegów. Zlecenia wielkonakładowe oraz nietypowe (np.: głęboki grawer, inny odcień lub kolor, na kilku płaszczyznach, znakowanie narzędzi, grawerowanie nietypowych kształtów lub materiałów, itp.) wyceniamy indywidualnie.

Kalkulator ceny znakowania

Znakowanie i grawerowanie metali (w tym szlachetnych i kolorowych) oraz niektórych tworzyw sztucznych (ABS, PP, PE, PC, PS). Ceny wyliczane dla standardowego procesu płytkiego znakowania/grawerowania (efekty zależne od materiału). Szczegółowa wycena po przesłaniu dokładnych danych do zlecenia (ilość, rodzaj materiału, oczekiwany efekt, wzór, grafika, itp.)

cm²
Maksymalna powierzchnia znakowania wynosi 130 cm²
Jest to pole prostokąta otaczającego znakowanie

 

Opłaty dodatkowe

Rodzaj usługi Cena netto
Opis
Koszt przygotowania lasera do zadania 15 zł Jednorazowy koszt ustawienia parametrów i pozycjonowania lasera oraz przygotowania zadania do danego zlecenia. Automatycznie doliczony w kalkulatorze powyżej.
Ustawienie parametrów lasera dla nieznanego materiału 20 zł Jednorazowy koszt wykonania próbki na materiale nieznanym lub takim, którego nie posiadamy w bazie. Próbka może ulec uszkodzeniu.
Ustawienie parametrów lasera dla uzyskania kolorów na stali. 50 zł W przypadku stali możliwe jest uzyskanie kilku kolorów znakowania. Wymaga to jednak precyzyjnego dopasowania parametrów do danego, konkretnego materiału. Wymagane min. dwie próbki o wymiarach min. 5 x 5 cm o identycznej grubości i parametrach jak finalny przedmiot.
Personalizacja treści 1,0 zł Za sztukę. Dotyczy innej treści na każdym elemencie (numery seryjne, zmiana imion, kolejna numeracja, itp.). Wymagany plik tekstowy z danymi.
Rozpakowanie i spakowanie
0,20 zł Cena za sztukę za każdy rodzaj opakowania detalicznego (np: folia plus pudełko = 40 gr/szt.). Koszt ten liczymy dla ilości powyżej 10 szt.

Sprawdź szczegółowe opisy możliwości.

Informacje dodatkowe

Usługi dodatkowe

Rodzaj usługi Cena Opis
Obróbka zdjęcia pod laser 20 – 50 zł Zdjęcie do grawerowania laserem musi zostać odpowiednio przygotowane i przetworzone na format 1-bit.
Konwersja nieobsługiwanych plików 15 – 50 zł Dotyczy plików innych niż DXF, DWG, CDR, EPS, PSD, PDF lub z innymi parametrami niż wymagane. Cena zależna od stopnia skomplikowania.
Prace projektowe 50 zł / godzinę Tworzenie projektów, modyfikacja, przerysowywanie na podstawie odręcznych szkiców, itp.

O ile nie podano inaczej wszystkie podane ceny są cenami netto, do których należy doliczyć podatek VAT w wysokości 23%. Ceny detaliczne. Przy zamówieniach niestandardowych lub na większe ilości wyceny indywidualne.

  • standardowy czas realizacji to 3-6 dni roboczych (może ulec wydłużeniu w okresach wzmożonych zamówień)
  • ekspresowy czas realizacji w 24h za dopłatą 50%
  • cena usługi nie obejmuje materiałów
  • przy większych zamówieniach indywidualne rabaty
  • usługi na poczekaniu świadczymy warunkowo (po wcześniejszym uzgodnieniu) za dopłatą 100%

Płatności on-line

Poniżej można dokonać płatności on-line za nasze usługi. Przed skorzystaniem z przycisku prosimy o kontakt z nami w celu uzyskania ostatecznej kwoty oraz numeru paragonu/faktury na podstawie których można dokonać płatności.

PLN

Co możemy dla Ciebie wykonać?

Masz ciekawy pomysł ale nie wiesz jak go wykonać? Zobacz jakie możliwości daje ploter laserowy!

Jak przygotować plik?

Plik projektu do wycięcia lub wygrawerowania laserem musi być odpowiednio przygotowany.

Nie masz pomysłu na prezent lub gadżet?

Potrzebny Ci oryginalny upominek? Obejrzyj nasze realizacje, znajdziesz tam pomysł lub inspirację.

Wchodząc na stronę, wyrażasz zgodę na używanie plików cookies (zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki). więcej informacji

Polityka wykorzystania plików cookies
Właściciel serwisu stara się korzystać z najlepszych praktyk i traktować wszystkich Użytkowników w sposób uczciwy i otwarty. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia wygody podczas przeglądania stron serwisu. Żadne pliki cookie wykorzystywane w naszych witrynach internetowych nie gromadzą informacji umożliwiających ustalenie tożsamości użytkownika.
Wykorzystujemy usługę Google Analytics, która legitymuje się własną polityką prywatności.
Czym jest plik cookie?
W dzisiejszym świecie praktycznie każda witryna internetowa wykorzystuje pliki cookie, czyli ciasteczka. Składają się na nie niewielkie pliki tekstowe przechowywane na urządzeniu końcowym Użytkownika. Tworzone są przez Twoją przeglądarkę internetową i przechowują ustawienia i informacje potrzebne (a często niezbędne) do prawidłowego działania serwisu internetowego. Przy kolejnych odwiedzinach serwisu z tego samego urządzenia przeglądarka może sprawdzić, czy istnieją pliki cookies przechowujące ważne informację i przesłać je ponownie do odwiedzanej witryny, która wcześniej zapisała ciasteczko w Twoim urządzeniu. Witryna w ten sposób może rozpoznać, że użytkownik odwiedził ją wcześniej i np. dopasować prezentowaną treść do odbiorcy.
Kontrolowanie i usuwanie plików cookie
Użytkownik w dowolnym momencie może zmieniać sposób korzystania z plików cookies. Większość przeglądarek oferuje możliwość akceptowania lub odrzucania wszystkich plików cookie, akceptowania tylko niektórych rodzajów albo informowania użytkownika za każdym razem, gdy strona internetowa próbuje je zapisać. Użytkownik może również z łatwością usuwać pliki cookie, które zostały już zapisane na urządzeniu przez przeglądarkę. Możliwości zarządzania i usuwania plików cookie różnią się w zależności od używanej przeglądarki. Wszystkie niezbędne informacje Użytkownik może znaleźć wykorzystując funkcję Pomoc w swojej przeglądarce lub odwiedzając stronę internetową http://www.aboutcookies.org/, na której wyjaśniono, jak kontrolować i usuwać pliki cookie w najpopularniejszych przeglądarkach. Pamiętaj, że zablokowanie wszystkich ciasteczek może spowodować trudności w działaniu lub zupełnie uniemożliwić korzystanie z niektórych funkcjonalności strony.

Zamknij