Cennik cięcia, grawerowania i znakowania laserem

Sprawdź ile zapłacisz za cięcie, grawerowanie lub znakowanie laserowe. Cennik detaliczny naszych usług.

CENNIK CIĘCIA, ZNAKOWANIA I GRAWEROWANIA LASEREM

Kliknij na poniższe przyciski aby rozwinąć ceny w danej kategorii:

Ploter laserowy CO2 o polu roboczym 600 x 300 mm. Cięcie i grawerowanie materiałów.

Cięcie i grawerowanie drewna (sklejka, HDF, MDF, lite, itp.), tworzyw sztucznych (PMMA, pleksi, ABS, PE, PP, HIPS, itp.), skóry, papieru (karton, tektura, birmata, itp.) oraz laminatów grawerskich (tabliczki, oznaczenia, opisy, itp.). Grawerowanie szkła, kamienia oraz ceramiki (brak możliwości cięcia).

Rodzaj usługi Cena Opis
Cięcie / grawerowanie laserem standard 2 zł / minutę Materiały płaskie. Szczegółowa wycena po przesłaniu projektu.
Cięcie / grawerowanie laserem z przystawką obrotową 3 zł / minutę Materiały okrągłe (szklanki, butelki, rury, itp.). Szczegółowa wycena po przesłaniu projektu.
Znakowanie metali preparatem CerMark™ 5 zł / minutę Grawer na metalach laserem CO2 nie jest możliwy ale za pomocą specjalnego preparatu ceramicznego możemy trwale znakować metale w kolorze czarnym lub ciemno-szarym.
Przygotowanie lasera do zadania 15 zł Jednorazowy koszt przygotowania maszyny do danego zadania
Ustawienie parametrów lasera 15 zł Jednorazowy koszt w przypadku nieznanych materiałów powierzonych. Wymagana próbka materiału.
Pakowanie/rozpakowanie 0,10 zł Wyceny indywidualne ze względu na duży asortyment
Tabliczki z laminatów grawerskich Pobierz cennik Kliknij aby pobrać cennik tabliczek w formacie PDF
Pieczątki Pobierz cennik Kliknij aby pobrać cennik pieczątek w formacie PDF

Maksymalny rozmiar obrabianego przedmiotu to 60 x 30 cm. Maksymalna wysokość to 15 cm.Przy zamówieniach na większe ilości wyceny indywidualne.

Sprawdź szczegółowe opisy możliwości.

Znakowarka laserowa Fiber MOPA do metali i tworzyw.

Znakowanie i grawerowanie metali (w tym szlachetnych i kolorowych) oraz niektórych tworzyw sztucznych (ABS, PP, PE, PC, PS, HIPS, PMMA).

Grawerowanie stali (w tym nierdzewnej), złota, srebra, tytanu i aluminium anodowanego. Grawerowanie biżuterii, zegarków, zapalniczek i podobnych metalowych przedmiotów osobistych. Znakowanie tworzyw sztucznych.
Ilość do 5 cm2 do 10 cm2 do 15 cm2 do 20 cm2
1-9 szt. 15 zł 20 zł 25 zł 30 zł
10-49 szt. 5 zł 6,50 zł 8 zł 10 zł
50-99 szt. 2 zł 2,50 zł 3 zł 3,5 zł
100-199 szt. 1 zł 1,25 zł 1,5 zł 1,75 zł
200-499 szt. 0,70 zł 0,90 zł 1 zł 1,2 zł
500-999 szt. 0,60 zł 0,75 zł 0,85 zł 1 zł
powyżej 1000 szt. 0,50 zł 0,60 zł 0,70 zł 0,80 zł
Grawerowanie aluminium nieanodowanego: dopłata 30%

Powierzchnie większe niż 20 cm2 wyceniamy indywidualnie. Przy ilościach 1-9 sztuk cenę można policzyć ze wzoru: 5 zł za każde 5 cm2 plus 10 zł.

Rodzaj usługi Cena Opis
Koszt przygotowania lasera do zadania 15 zł Jednorazowy koszt ustawienia parametrów i pozycjonowania lasera oraz przygotowania zadania do danego zlecenia. Nie dotyczy zleceń na ilości powyżej 100 szt.
Ustawienie parametrów lasera dla nieznanego materiału 15 zł Jednorazowy koszt wykonania próbki na materiale nieznanym lub takim, którego nie posiadamy w bazie. Próbka może ulec uszkodzeniu.
Ustawienie parametrów lasera dla uzyskania kolorów na stali. 50 zł W przypadku stali możliwe jest uzyskanie kilku kolorów znakowania. Wymaga to jednak precyzyjnego dopasowania parametrów do danego, konkretnego materiału. Wymagane min. dwie próbki o wymiarach min. 5 x 5 cm o identycznej grubości i parametrach jak finalny przedmiot.
Personalizacja treści 1,50 zł Za sztukę. Dotyczy innej treści na każdym elemencie (numery seryjne, zmiana imion, kolejna numeracja, itp.).
Pakowanie/rozpakowanie 0,10 zł Za sztukę. Dotyczy przedmiotów pakowanych w indywidualne opakowania (folia, pudełko, itp.).

Pole robocze znakowarki to 120 x 120 mm. Ze względu na otwarty stół istnieje możliwość znakowania większych przedmiotów na kilka przebiegów. Zlecenia wielkonakładowe oraz nietypowe (np.: głęboki grawer, na kilku płaszczyznach, znakowanie narzędzi, grawerowanie nietypowych kształtów lub materiałów, itp.) wyceniamy indywidualnie.

Sprawdź szczegółowe opisy możliwości.

Usługi dodatkowe

Rodzaj usługi Cena Opis
Obróbka zdjęcia pod laser 20 zł Zdjęcie do grawerowania laserem musi zostać odpowiednio przygotowane i przetworzone na format 1-bit
Konwersja nieobsługiwanych plików 15 – 50 zł Dotyczy plików innych niż DXF, DWG, CDR, EPS, PSD, PDF lub z innymi parametrami niż wymagane. Cena zależna od stopnia skomplikowania.
Prace projektowe 50 zł / godzinę Tworzenie projektów, modyfikacja, przerysowywanie na podstawie odręcznych szkiców, itp.

O ile nie podano inaczej wszystkie podane ceny są cenami netto, do których należy doliczyć podatek VAT w wysokości 23%. Ceny detaliczne. Przy zamówieniach niestandardowych lub na większe ilości wyceny indywidualne.

  • standardowy czas realizacji to 3-6 dni roboczych (może ulec wydłużeniu w okresach wzmożonych zamówień)
  • ekspresowy czas realizacji (na drugi dzień) za dopłatą 30%
  • cena usługi nie obejmuje materiałów
  • przy większych zamówieniach indywidualne rabaty
  • usługi na poczekaniu świadczymy tylko w wyjątkowych sytuacjach (po wcześniejszym uzgodnieniu) za dopłatą 100%

Cena jest uzależniona od kilku czynników. Poniżej dodatkowe informacje:

CIĘCIE LASEREM

Stała, uniwersalna cena za cięcie laserem niestety nie istnieje ze względu na zmienne parametry pracy lasera dla rożnych materiałów oraz ich grubości. Pociąga to za sobą różne czasy obróbki różnych materiałów. Dlatego powyżej widnieje cena za minutę cięcia, a szczegółowe wyceny przygotowujemy indywidualnie po przesłaniu pliku projektu oraz podaniu rodzaju materiału. W czasie tej minuty, w zależności od materiału, jego grubości oraz kształtu linii cięcia laser może wyciąć od kilku milimetrów do kilkunastu metrów bieżących (maksymalna prędkość 180 cm/s).

Ze względu na dużą różnorodność materiałów, które możemy ciąć laserem nie jesteśmy w stanie zaopatrzyć się we wszystkie ich rodzaje i wariacje. Zatem nie wszystkie materiały mamy przetestowane i zapisane w naszej bazie ustawień. Dlatego w przypadku nietypowych materiałów do prawidłowego ustawienia parametrów pracy lasera wymagamy dostarczenia jednej, małej próbki materiału, która może ulec zniszczeniu.

GRAWEROWANIE LASEROWE

Cena grawerowania laserowego zależy w dużym stopniu od rodzaju obrabianego materiału, grawerowanej grafiki oraz od oczekiwanych efektów. Minuta pracy lasera podczas grawerowania to 2 zł. W tym czasie w większości standardowych materiałów laser będzie w stanie wygrawerować powierzchnię mniej więcej 2 cm2.  Jest to jednak wartość mocno przybliżona. Dlatego w każdym wypadku wykonujemy indywidualną wycenę zależną od parametrów oraz zamawianej ilości opartą na czasie pracy maszyny.

W przypadku materiałów powierzonych, których nie mamy w swojej bazie, do prawidłowego ustawienia parametrów pracy lasera wymagamy dostarczenia jednej próbki materiału o powierzchni co najmniej 10 cm², która może ulec zniszczeniu.

Jak przygotować plik z projektem?

Plik projektu do wycięcia lub wygrawerowania laserem musi być odpowiednio przygotowany.

Co możemy dla Ciebie wykonać?

Masz ciekawy pomysł ale nie wiesz jak go wykonać? Zobacz jakie możliwości daje ploter laserowy!

Nie masz pomysłu na prezent lub gadżet?

Potrzebny Ci oryginalny upominek? Obejrzyj nasze realizacje, znajdziesz tam pomysł lub inspirację.