Grawerowanie zegarków

Indywidualny grawer tekstu lub grafiki na zegarku to doskonały pomysł na niezapomniany prezent

Gdzie wygrawerować zegarek?

Jeśli nurtuje Cię to pytanie to znak, że jesteś we właściwym miejscu. U nas bez problemu wygrawerujesz tekst lub grafikę na praktycznie dowolnym zegarku. Możemy grawerować płaskie elementy zegarków wykonane z metali (stal, aluminium, srebro, złoto, tytan, itp.), drewna, szkła, skóry, a nawet niektórych tworzyw sztucznych. Obok i poniżej można obejrzeć jak w praktyce wygląda taki grawer na zegarku.

Naszym zdaniem zegarek na rękę z wygrawerowana dedykacją to jeden z najbardziej eleganckich a zarazem osobistych prezentów jakie można wręczyć bliskiej osobie. Poza tym jest to pomysł na prezent, który nadaje się praktycznie na każdą okazję. Urodziny, imieniny, Boże Narodzenie czy nawet komunia. Można też go potraktować z powodzeniem jako miły upominek dla kolegi, który właśnie odchodzi na emeryturę czy koleżanki na pamiątkę wspólnej pracy.

Grawerowanie zegarków - Laser Kraków
Grawerowanie zegarków po łuku lub okręgu

Co wygrawerować na zegarku?

Od strony technicznej można wygrawerować tekst, grafikę oraz nawet zdjęcia. Grawer na zegarku możemy wykonać dowolną czcionką (wybraną z naszej listy lub przysłaną do nas). Tekst (imię, datę, dedykację, itp.) możemy ułożyć zarówno klasycznie, jak na przykład po łuku, czyli wpasować go w okrągły kształt koperty zegarka. Część zegarków ma na tyle duży fabryczny grawerunek, że nie zostaje zbyt wiele miejsca na dodatki. Na szczęście nasz laser, dzięki ogromnej precyzji (plamka 45 μm = 0,000045 mm)  jest w stanie wykonywać nawet bardzo małe napisy lub grafiki (nawet tak małe, że muszą być czytane z lupą). Jednak większość zegarków posiada wystarczająco dużo miejsca na umieszczenie czytelnych napisów lub grafiki (na przykład logo firmy, herb, symbole, itp.). Jeśli zegarek ma sporo wolnego miejsca to możemy nawet wygrawerować zdjęcie, choć są tutaj pewne ograniczenia (patrz PORADY).

A co w przypadku gdy na zegarku nie ma w ogóle miejsca na dedykację? Wówczas proponujemy alternatywne rozwiązanie, czyli elegancką tabliczkę z grawerem. Można ją przykleić na pudełku od zegarka, które zwykle stanowi estetyczną oprawę prezentu.

Jakiej długości tekst można wygrawerować na zegarku?

Wszystko zależy od konkretnego zegarka, dostępnej powierzchni, fabrycznego grawera i gustu osoby obdarowywanej. Od strony technicznej możemy wykonać nawet bardzo małe litery ale nie zawsze dobrze to wygląda. Dlatego z jednej strony jesteśmy zawsze otwarci na wszelkie sugestie i życzenia naszych klientów. Z drugiej strony staramy się także wykorzystać nasze spore doświadczenie i pomagać w wyborze rodzaju i wielkości czcionki oraz dopasowania układu tekstu do konkretnego zegarka. Przy tak niewielkich obszarach jak koperta zegarka, która dodatkowo często zawiera już fabryczny grawer, trzeba się czasem nieźle namęczyć aby finalny efekt był czytelny, elegancki i jednocześnie dopasowany do charakteru zegarka. Jedno jest pewne: nigdy nie zostawiamy naszych Klientów bez pomocy i zawsze staramy się podpowiadać jakieś rozwiązanie bazując na setkach wykonanych grawerów. Zapraszamy więc serdecznie z pomysłem lub bez ale koniecznie z zegarkiem 🙂

Grawerowanie zegarków - Laser Kraków

Czy grawerując zegarek laserem stracę gwarancję?

Od strony czysto prawnej gwarancja jest kwestią uznaniową i jej długość oraz warunki zależą wyłącznie od producenta. Może się wiec zdarzyć, że nadgorliwy producent bez uzasadnionego powodu nie uzna gwarancji. Od strony technicznej nie ma jednak żadnego uzasadnienia do odmowy naprawy gwarancyjnej, ponieważ proces grawerowania laserowego jest bezkontaktowy i nie naraża zegarka na żadne mechaniczne naprężenia czy wibracje, które mogłyby w jakikolwiek sposób zaszkodzić jego normalnej pracy czy też żywotności. Proszę jednak pamiętać, że poza dobrowolną gwarancją istnieje jeszcze ustawowo regulowana odpowiedzialność za produkt (zwana też rękojmią), którą producent musi uznać i w przypadku reklamacji na podstawie rękojmi grawer laserowy nie może być podstawą do odmówienia naprawy.

Jakie terminy?

 

  • Standard: 3-5 dni roboczych
  • Ekspres (na drugi dzień): +50%
  • Na poczekaniu (do 40 min.): +100%

Ile to kosztuje?

 

tekst / grafika: 55 zł brutto

zdjęcie: 70 zł brutto

Jak przygotować plik?

Plik projektu do wycięcia lub wygrawerowania laserem musi być odpowiednio przygotowany.