Grawerowanie zapalniczek

Zapalniczka z indywidualnym grawerem to świetny i niepowtarzalny prezent

Grawerowanie zapalniczek żarowych to doskonała metoda na stworzenie oryginalnego prezentu

„Grawerowanie zapalniczek Kraków”

To bardzo często wyszukiwana fraza w wyszukiwarce Google. Zapewne dlatego, że zapalniczka z indywidualnym grawerem to faktycznie bardzo dobry pomysł na prezent i to nie tylko dla palacza. Wszak w czasach mody na surwiwal zapalniczka przestała być domeną wyłącznie osób palących. A dzięki temu, że dysponujemy super nowoczesnym laserem możemy wygrawerować każdą zapalniczkę jeśli tylko wykonana jest z metalu. Może to być zwykły metal (stal węglowa lub nierdzewna) ale także także szlachetny (złoto, srebro, platyna) lub kolorowy (aluminium, stopy, itp.). Grawerujemy także zapalniczki lakierowane lub powlekane (anodowane, oksydowane, itp.). Nie ma także znaczenia czy zapalniczka jest żarowa, benzynowa czy gazowa – wygrawerujemy każdy rodzaj. Jedyny warunek jest taki aby powierzchnia przeznaczona do grawerowania była płaska. Ewentualne nierówności nie mogą być większe niż 2 mm, gdyż inaczej laser się rozogniskuje i grawer nie wyjdzie lub będzie niejednorodny.

Co można wygrawerować na zapalniczce?

Właściwie wszystko począwszy od tekstów poprzez grafikę a na zdjęciach kończąc. Oczywiście nie da się wygrawerować kolorowej grafiki lub zdjęcia ale czarno-białe już tak. W przypadku zdjęć dobrze aby były one na jasnym lub najlepiej białym tle oraz z dużym kontrastem. Zdjęcia o niskim kontraście (czyli niewielkie różnice między jasnymi i ciemnymi miejscami) nie wyjdą najlepiej po wygrawerowaniu. Grafika najlepiej wychodzi czarno-biała, wektorowa (czyli bez odcieni szarości, tylko czarny albo biały) ale dzięki dużej rozdzielczości lasera i specjalnym technikom możemy także uzyskać odcienie szarości, choć nie są one tak pełne, jak na wydruku. Warto jednak pamiętać, że zdjęcia oraz grafika w skali szarości nie wyjdą ładnie na zapalniczkach lakierowanych lub powlekanych. Te lepiej grawerować tylko tekstem lub grafiką wektorową.

Grawerowanie zapalniczek Zippo w Krakowie (Nowa Huta)
Grawerowanie lakierowanych zapalniczek (także Zippo) daje ciekawe rezultaty

Grawerowanie zapalniczek Zippo

Zippo to chyba najpopularniejsza na świecie marka zapalniczek benzynowych o bardzo charakterystycznym kształcie. Zapalniczki Zippo powstają od 1933 roku i zazwyczaj są metalowe, więc idealnie nadają się do grawerowania. Pomimo podobnego wyglądu oraz zasady działania zapalniczki te występują w setkach różnych wykończeń. Od polerowanej stali począwszy, poprzez lakierowane lub z nadrukami aż po wykonane z metali szlachetnych. Na szczęście możemy grawerować wszystkie rodzaje zapalniczek Zippo, a także innych marek (np. Ronson, Jet, Colibri, Salome, itp.). Na zdjęciu obok widać efekt grawerowania lakierowanej zapalniczki Zippo, w której metal pod lakierem ma barwę żółtą. Dzięki temu grawer także wyszedł żółty, gdyż odsłonił warstwę czarnego lakieru. Daje to bardzo wyraźny kontrast oraz ciekawy efekt. Dla odmiany na zdjęciu poniżej widać lakierowaną na czerwono zapalniczkę Zippo, której metal pod lakierem ma kolor srebrny, przez co grawer także ma kolor srebrny.

Jakie terminy?

 

  • Standard: 3-5 dni roboczych
  • Ekspres (na drugi dzień): +50%
  • Na poczekaniu (do 40 min.): +100%

Ile to kosztuje?

 

tekst / grafika: 55 zł brutto

zdjęcie: 70 zł brutto

Jak przygotować plik?

Plik projektu do wycięcia lub wygrawerowania laserem musi być odpowiednio przygotowany.