Zrealizowane projekty

Podstawki na talerze z fornirowanego MDF-u

MDF (rodzaj płyty pilśniowej) wprawdzie nadaje się do cięcia i grawerowania laserem ale jest materiałem dosyć niewdzięcznym. A to dlatego, że lubi się mocno przypalać, a nawet zwęglać. W tym przypadku otrzymaliśmy od klienta płytę fornirowaną, czyli oklejoną dodatkową warstwą dekoracyjną drewna o wyższej jakości. Dzięki temu podczas cięcia laserem płyta MDF nie przypalała się tak bardzo na powierzchni, a jedynie na krawędziach. Bezpośrednio po wycięciu krawędzie te dosyć mocno brudzą na czarno, dlatego dobrym pomysłem jest albo ich szlifowanie albo polakierowanie.

Opisywane podstawki na talerze wycinaliśmy w wielu różnych wzorach. Na zdjęciach poniżej prezentujemy tylko kilka. W przypadku tego projektu otrzymaliśmy także zdjęcie od klienta już finalnych podstawek wraz z talerzami, z którymi stanowią komplet. Efekt finalny wyszedł bardzo ciekawie i oryginalnie. Ze względu na mocne zwęglenia i przypalenia dosyć rzadko otrzymujemy zlecenia na cięcie czy grawerowanie MDF-u. jednak jak widać poniżej nawet z tak niewdzięcznego materiału można wykonać estetyczne, ciekawe i oryginalne gadżety. Choć w tym konkretnym przypadku to właściwie bardzo przydatne przedmioty codziennego użytku. Lub pomysł na oryginalny prezent.

Cięcie i grawerowanie laserem MDF-u: podstawka na talerz
Cięcie i grawerowanie laserem MDF-u: podstawka na talerz
Cięcie i grawerowanie laserem MDF-u: Finalny wygląd podstawek wraz z talerzami
Projekt: klientaMateriał: MDF fornirowany
Czas pracy lasera: ~30 minutCzynności dodatkowe: brak (ewentualne malowanie)

 

Wszystkie znaki towarowe i wzory użytkowe zostały użyte jedynie jako prezentacja możliwości technicznych. Laser Kraków nie rości sobie żadnych praw z tytułu ich przedstawienia.