Zrealizowane projekty

Papierośnica z wygrawerowaną grafiką

Pomysł na prezent: metalowa papierośnica z wygrawerowanym laserem logo

Logo, grafika lub napis wygrawerowany na papierośnicy to świetlny pomysł na oryginalny prezent, pamiątkę, czy gadżet firmowy. W tym przypadku papierośnica była polakierowana na czarno. Laser podczas grawerowania usunął warstwę lakieru odsłaniając srebrny metal, dzięki czemu logo uzyskało duży kontrast i ciekawy wygląd. Odsłonięty metal można polakierować lakierem bezbarwnym (dla ochrony) albo na przykład postarzyć dostępnymi preparatami (patyna, oksyda, itp.). Idealny prezent dla palacza!

Laser CO2 nie jest w stanie grawerować metali, ponieważ działa w podczerwieni, a ta odbija się od metali. W przypadku papierośnic metalowych, które nie są lakierowane nie da się więc ich wygrawerować bezpośrednio takim laserem. Możemy to jednak zrobić pośrednio. Posiadamy specjalny preparat ceramiczny CerMark™, którym pokrywamy metalowy przedmiot do grawerowania i pod wpływem energii lasera preparat trwale stapia się z metalem tworząc czarne lub ciemno-szare oznakowanie.

A co jeśli szukasz prezentu dla kogoś niepalącego? Żaden problem. Zamiast papierośnicy możemy wygrawerować na przykład elegancki, metalowy wizytownik, pendrive, długopis, pióro lub piersiówkę. Możliwości są prawie nieograniczone.

Projekt: klientaMateriał: lakierowany metal
Czas pracy lasera: 3 minutyCzynności dodatkowe: brak (ewentualne lakierowanie)

Wszystkie znaki towarowe i wzory użytkowe zostały użyte jedynie jako prezentacja możliwości technicznych. Laser Kraków nie rości sobie żadnych praw z tytułu ich przedstawienia.