Zrealizowane projekty

Grawer na kamieniu

Kamień z wygrawerowanym napisem i grafiką

Kamień pomimo swojej twardości daje się bardzo dobrze grawerować laserem. Nie da się go niestety ciąć tą techniką ale grawerowanie wychodzi na prawdę ładnie i efektownie. Na zdjęciu obok prezentujemy kamień z włoskiej plaży (Liguria), na którym wygrawerowaliśmy dla klienta laserem nazwę posesji wraz z dodatkową grafiką. Mimo, że kamień nie był idealnie płaski (tak jak polerowany marmur czy granit) to i tak grawer wypadł bardzo ładnie i kontrastowo. Jednak najlepsze efekty daje grawerowanie w kamieniach szlifowanych lub jeszcze lepiej polerowanych.

Kamienie przeznaczone do grawerowania laserem nie mogą być zbyt nierówne aby promień lasera nie stracił ostrości i tym samym mocy. Wtedy bowiem grawer nie wyjdzie dobrze. W praktyce dopuszczalna różnica poziomów między płaszczyznami kamienia przeznaczonymi do grawerowania to około 3-4 mm. Większe różnice mogą już powodować problemy w postaci nieostrych lub niewygrawerowanych miejsc. Im ciemniejszy kamień i mocniej wypolerowany lub wyszlifowany tym bardziej kontrastowy będzie grawer. Tą metodą można stosunkowo szybko i tanio grawerować płyty nagrobkowe, jednak ze względu na ograniczenia pola roboczego na razie nie możemy wygrawerować płyt większych iż 60 x 30 cm.

Projekt: klientaMateriał: kamień z plaży
Czas pracy lasera: 16 minutCzynności dodatkowe: brak (ewentualne lakierowanie)

 

Wszystkie znaki towarowe i wzory użytkowe zostały użyte jedynie jako prezentacja możliwości technicznych. Laser Kraków nie rości sobie żadnych praw z tytułu ich przedstawienia.