Zrealizowane projekty

Ozdoba choinkowa ze sklejki

Ozdoba choinkowa, świąteczna wcięta laserem ze sklejki

Ta ciekawa ozdoba (bombka) choinkowa została wykonana ze sklejki brzozowej sucho-trwałej (taka najlepiej nadaje się do cięcia laserem) o grubości 3 mm. Kilka drobnych elementów graficznych zostało wygrawerowanych, a większość pozostałych wycięta laserem. Dzięki ciekawemu projektowi ozdoba sprawia wrażenie trójwymiarowej, mimo że jest płaska.

Bombkę można pomalować farbami lub lakierem do drewna, co może być ciekawym zajęciem dla dzieci. Można ją także nasączyć specjalnym olejem do drewna, który nada jej ciekawego wyglądu oraz zaimpregnuje. Krawędzie sklejki po cięciu laserem są lekko przypalone, co w tym przypadku dodaje ciekawego kontrastu. Im więcej żywicy w sklejce tym mocniej przypalają się krawędzie. Dlatego sklejki wodoodporne nie najlepiej nadają się do cięcia laserem. Zostają w nich zwęglone krawędzie, które intensywnie brudzą.

Można także zewnętrzny kształt ozdoby wyciąć laserem w kolorowym papierze i podkleić bombkę od środka, a z drugiej strony nakleić drugą identyczną lub o innym środku. W ten sposób dodatkowo urozmaicimy tą świąteczną dekorację, która nadaje się bardzo dobrze także na prezent.

Projekt: klientaMateriał: sklejka 3 mm
Czas pracy lasera: 4 minutyCzynności dodatkowe: brak (ewentualne malowanie)

Wszystkie znaki towarowe i wzory użytkowe zostały użyte jedynie jako prezentacja możliwości technicznych. Laser Kraków nie rości sobie żadnych praw z tytułu ich przedstawienia.