Zrealizowane projekty

Panel, płyta czołowa wzmacniacza

Panel czolowy wzmacniacza wykonany laserem na laminacie grawerskim

Ploter laserowy pozwala nie tylko na tworzenie prezentów, upominków czy gadżetów. To również wspaniałe możliwości tworzenia elementów urządzeń czy przedmiotów użytkowych. Prezentowany tutaj panel czołowy wzmacniacza audio został wykonany dla naszego klienta z laminatu grawerskiego. To takie specjalne tworzywo oparte o PMMA (pleksi), które może symulować wiele rożnych powierzchni (z metalami włącznie) i daje się bardzo ładnie ciąć i grawerować laserem. Co więcej, jak widać na zdjęciu powyżej grawer wychodzi bardzo elegancko i kontrastowo. Niestety nie wiemy jak wygląda finalnie zmontowany wzmacniacz ale podejrzewamy, że bardzo elegancko.

Tego typu panele, płyty czołowe czy nawet elementy obudów dzięki laserowi oraz laminatom są łatwe do wykonania, a jednocześnie bardzo estetyczne i trwałe. Krótki czas wykonania i relatywnie niska cena pojedynczych sztuk sprawiają, że jest to doskonała technologia dla prototypów urządzeń lub niskich serii. Panele wykonywane laserem otwierają też ogromne możliwości producentom urządzeń robionych na zamówienie, gdzie każdy panel może mieć inne oznaczenia, inną grafikę czy inaczej wycięte otwory.

Technika laserowa w połączeniu z laminatami grawerskimi daje na prawdę ogromne możliwości. Korzystamy z markowych laminatów TroLase produkowanych przez austriacką firmę Trodat. Są one dostępne w wielu wariantach, wzorach i grubościach. Mogą imitować drewno, metale lub tworzywa sztuczne. Nadają się także do tworzenia podświetlanych paneli, tabliczek czy klawiatur.

Projekt: klientaMateriał: laminat grawerski TroLase
Czas pracy lasera: 6 minutCzynności dodatkowe: montaż elementów panelu

Wszystkie znaki towarowe i wzory użytkowe zostały użyte jedynie jako prezentacja możliwości technicznych. Laser Kraków nie rości sobie żadnych praw z tytułu ich przedstawienia.