Zrealizowane projekty

Grawer na skórzanym etui na telefon

Skórzane etui na telefon z grawerem (tekst lub grafika)

Skóra naturalna to bardzo wdzięczny materiał do grawerowania i cięcia laserem. Efekt końcowy zależy od właściwości danego rodzaju skóry ale zazwyczaj grawerowania skóry naturalnej daje tak ładne efekty jak na zdjęciu obok. Grawer wychodzi ciemny i kontrastowy. Dzięki temu, że laser podczas grawerowania przypala skórę to nie strzępi się ona i nie tworzą się zadziory. W tym przykładzie grawerowaliśmy rysunek tygrysa na skórzanym etui (pokrowcu) na telefon. To bardzo fajny pomysł na oryginalny prezent. Albo na spersonalizowanie przedmiotów osobistych jak na przykład paska, portfela czy ubrań. To również dobry sposób na zabezpieczenie się przed kradzieżą.

W przypadku grawerowania lub cięcia skóry laserem bardzo ważne jest aby była to skóra naturalna. Sztuczna skóra robiona głównie z PCV nie nadaje się w ogóle do obróbki laserem ze względu na wytwarzanie wyjątkowo toksycznych gazów, które również uszkadzają elementy plotera laserowego. Tak więc elementów ze sztucznej skóry (zwanej tez często eko-skórą) nie przyjmiemy do grawerowania lub cięcia. Jednak naturalna skóra oraz jej wszelkie odmiany (nubuk, zamsz, itp.) jak najbardziej tak i to z bardzo ładnym efektem końcowym, jak widać na zdjęciu obok.

Projekt: klientaMateriał: skóra
Czas pracy lasera: 4 minutyCzynności dodatkowe: brak

Wszystkie znaki towarowe i wzory użytkowe zostały użyte jedynie jako prezentacja możliwości technicznych. Laser Kraków nie rości sobie żadnych praw z tytułu ich przedstawienia.