Cześć!

Właśnie się urodziliśmy 🙂 Przynajmniej oficjalnie, jako wydzielona komórka firmy Enterius, która będzie świadczyć na zewnątrz usługi cięcia i grawerowania laserem. Nie jesteśmy jednak niemowlakami. Już od dłuższego czasu operujemy laserem obrabiając przeróżne materiały. Jednak do tej pory robiliśmy to jedynie na wewnętrzne potrzeby firmy Enterius. Chcemy się jednak rozwijać i nie pozwolić maszynom na nudę, zatem od dzisiaj każdy kto tylko ma ochotę i pomysł może do nas przyjść i zamówić grawer lub cięcie laserowe.

Nowy punkt cięcia i grawerowania laserem

Nasz punkt znajduje się w Nowej Hucie na osiedlu Kolorowym 10, czyli dokładnie tam gdzie biuro firmy Enterius. Na razie nie jesteśmy w stanie ciąć i grawerować metali, gdyż nasz laser ma nieco inne przeznaczenie. Bez problemu jednak tniemy i grawerujemy takie materiały jak drewno (sklejka, MDF, HDF, lite drewno, okleiny, forniry, itp.) papier (karton, tektura, birmata, itp.), tworzywa sztuczne (PMMA, pleksi, ABS, polietylen, itp.), tkaniny (zamsz, polar, bawełna, skóra, itp.) oraz gumę (pieczątki, uszczelki, podkładki, itp.). Możemy także grawerować, choć już bez cięcia szkło, kamień, ceramikę oraz niektóre metale powlekane (lakierowane, anodowane, itp.).

Cięcie i grawerowanie laserem daje ogromne możliwości tworzenia i znakowania. W ten sposób możemy tworzyć personalizowane prezenty, gadżety czy upominki. Laser umożliwia także tworzenie przedmiotów użytkowych lub artystycznych. Łącząc różne materiały z ciekawymi pomysłami trudno jest tak na prawdę opisać wszystkie możliwości. Kreatywność na tym polu ma olbrzymie perspektywy. Co ciekawsze realizacje będziemy prezentować tutaj w dziale Realizacje. Zapraszamy do częstych odwiedzin, gdyż regularnie będziemy tam dodawać nowe, ciekawe projekty. Mogą one stanowić świetną inspirację dla Waszych pomysłów na prezenty, gadżety, dekoracje i wiele innych projektów.

Na razie dysponujemy ploterem laserowym marki Trotec o polu roboczym 600×300 mm i mocy 60 W. Dodatkowe akcesoria (na przykład przystawka obrotowa) rozszerzają możliwości plotera. Planujemy jednak poszerzać nasz park maszynowy, więc zapewne wkrótce wyposażymy się w nowe maszyny rozszerzające zakres świadczonych przez nas usług.

Zapraszamy!